Türkçe English German Russian Arabic

Rosio Tarım - Hakkımızda

ROSIO Tarım İşletmesi Amasya ili Göynücek ilçesi Kışlabeyi köyü yolu 1 km üzerinde ve ilçe merkezi sınırlarında konumlanmıştır.Amasya ilinde modern tarım olarak inşa edilmiş tek işletmedir.Bölge tamamı sulak arazilerden oluşmaktadır. Rosio Tarım il özel idaresi ve valilik nezninde bölgenin en çok titizlikle takip ettiği bir yatırımdır.

Kısa sürede bu yatırımı gerçekleştirerek, Rosio büyük bir istihdama imza atmıştır. Bölgenin sosyo-ekonomik yapısındaki değişiklik kısa sürede fark edilerek resmi makamlarca da büyük destek bulmuştur. Rosio Tarıım İşletmesi, bölgedeki yatırımlarını sürdürmekte ve her geçen gün üretim kapasitesini artırmaktadır.Firmamız toplam 289.093 m2 lik alanda üretim yapmaktadır

.
ELMA ÜRETİMİ

 

Rosio Tarım, elma yetiştiriciliği 92.920 m2 ‘ lik  alanda yapılmakta ve toplamda  43.106 adet elma ağacı bulunmaktadır.

Elma türleri, başlıca Mondial Gala, Granny Smith, Pink Lady, Fuji Astek, Pink lady, Skarlet Supur, Amasya Elması’dir.

 

 

KİRAZ ÜRETİMİ


2.620 m2’ lik  alanda 4.200 adet kiraz ağacımız mevcut olup, kiraz çeşitlerimiz; Ziraat 900, Regina, Kordio, Lambert'tir. 

 

CEVİZ ÜRETİMİ

65.122 m2 lik alanda toplam 770 adet 7 yaşında ceviz ağacımız bulunmaktadır. Ceviz ağaçlarımızın cinsi American Chandler ‘dır.

 

HÜNNAP ÜRETİMİ 

Tarım arazimiz içerisinde 620 adet Hünnap ağacımız yer almaktadır.

 

Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda

Ekibimiz

Bir çok sektörde nitelikli hizmet verebilmek üzere birlikte çalıştığımız personellerimizin her biri ile güçlü bağlar kurarak, personelimizin şirketimize aiditiyetini sağlayarak büyüyor ve güçleniyoruz. Biliyoruz ki mutlu çalışanlarımız oldukta daha yaratıcı ve üretken olacak, günden güne hep birlikte büyüyeceğiz. Üretim ekibimiz, yönetim kadromuz ve satış- pazarlama ekibimizin kaliteli ve pozitif iletişimlerinin firma karakterimize yansıyan olumlu katkıları ile her zaman üretken ve başarılı bir yapı olarak ticari hayatımıza devam edeceğiz.